Ana Sayfa
Biyografi
Köşe Yazıları
Haberler
Fotoğraflar
Top-10
Reklamlar
Videolar
İletişim
   
   

PROGRAMLARIM

Nihat'la Temcit Pilavı
(Hafta içi Her Gün 16:00-18:00 Arasında)
Detaylar için Tıklayınız...

Dış Kapının Mandalı
(Pazartesi,Salı,Çarşamba 13:00-14:00 Arasında, Sokaktan Canlı

Detaylar için Tıklayınız...

 

Sitede Gezerken Dinle...

  

 
   
   
   
   
 

NİHAT'LA TEMCİT PİLAVI


Nasıl ki Alternatif Radyo, Tavşanlı'nın Gözbebeği ise bu program da benim gözbebeğimdir. Hani ilk göz ağrısı derler ya... 12 Temmuz 2006 tarihinde başlayan program, 'Nihat'la Güneş Sıcağı' adıyla yayınlanmaya başladı. 25 Eylül 2006'dan itibaren Türkiye'deki orijinal isimlerden biri olan Nihat'la Temcit Pilavı adını aldı. 7'den 77'ye birçok kişinin ilgisini çeken (Yani 78 yaş ve üstü için aynı şey söylenemez) program, aktüel konularla birlikte, gündelik yaşamda gırgır geçilebilecek hemen her konuyu işlemektedir. Zincirleme konular olmadığı için de yayının hangi bölümünden itibaren dinlemeye başlarsanız başlayın, kendinizi programa yabancı hissetmezsiniz.


Her çarşamba günü Ege ağzıyla anlatımların yapıldığı programa iştirak eden dinleyicilere takma isimler vermeyi görev edinmiş vaziyetteyim. Elbette asıl amacımız gevezeliktir ancak gevezelik ederken boğazım kuruduğu için dinlendiğim zamanlarda poptan caza, halk müziğinden sanat müziğine, rapten rocka kadar geniş yelpaze içeren şarkılar dinleyebiliyorsunuz. Bir de nostaljik şarkılara bayıldığım için mutlaka geçmiş zamanda da yolculuk yapıyorsunuz.

Peki 'Temcit Pilavı' adı nereden geliyor? Eskiden; Ramazan'da iftar için hazırlanan pilav artınca yatsıdan sonra veya sahurda ısıtılıp yeniden yenirmiş. Gel zaman git zaman sıklıkla yenilen pilav bıkkınlık vermeye başlamış. İşte bu olayı kasten dilimize yerleşen ve tekrar tekrar gündeme getirilen olaylar/durumlar karşısında kullanılan bir deyim olan 'Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önüme sürme'den yola çıkarak 'İşte gene ben geldim. Gene bayat espriler yapıp sizi kabızlığa gark edeceğim' manasında 'Nihat'la Temcit Pilavı' dedik. Aslına bakarsanız; bu adla, bir nevi kendimle de dalga geçiyorum.


Eh, ne diyelim... Tavşanlı'da ismiyle marka olmuş bu programı yapmaktan ve sizi eğlendirmekten büyük zevk alıyorum.

 
       


web tasarım ege Bilgisayar