Ana Sayfa
Biyografi
Köşe Yazıları
Haberler
Fotoğraflar
Top-10
Reklamlar
Videolar
İletişim
   
   

PROGRAMLARIM

Nihat'la Temcit Pilavı
(Hafta içi Her Gün 16:00-18:00 Arasında)
Detaylar için Tıklayınız...

Dış Kapının Mandalı
(Pazartesi,Salı,Çarşamba 13:00-14:00 Arasında, Sokaktan Canlı

Detaylar için Tıklayınız...

 

Sitede Gezerken Dinle...

  

 
   
   
   
   
 

DIŞ KAPININ MANDALI

İşte Tavşanlı'nın sıradışı programlarından biri... Dış Kapının Mandalı... Çok basit bir tabirle stüdyoya sıkışmış sunucu ve programlara asi gelen, 'Hain Kostok, gelip senin ciğerini sökicim' edasıyla sokaklarda fellik fellik dolaşılarak yapılan bir program.

Radyo programı dendi mi akla bir stüdyo, bir mikrofon ve o mikrofona konuşan bir sunucu gelir. Bizimkisi ise tam tersine. Üçü bir arada. (Nescafe de aynı şeyi yapmıştı ama onlarınkisi kahve) Tabiri caizse seyyar radyo programı. Teçhizatımızı alıyoruz, mikrofonlarımızı aktif hale getiriyoruz. Yallah sokağa! Ne görüyorsak, kiminle görüşüyorsak canlı canlı dinliyorsunuz. Üstelik sabit durmuyoruz. Geze geze program yapıyoruz, canımız nereye isterse oraya yol alıyoruz. Peki bu radyo programı nasıl meydana geldi?


Bir gün, Nihat'la Temcit Pilavı'nda öyle bir kurgu yaptık ki sanki stüdyo dışındaymışız gibi bir hava oluşturduk ve Göbel Kaplıcaları'ndan; havuzun içinden yayın yaptığımızı söyledik. Gayet inandırıcı olmuşuz ki dinleyenler, bizim hamamda olup olmadığımız konusunda iddiaya bile girmişler. Madem öyle; neden dışarıdan yayın yapmayalım ki dediğimde herkes bana 'Ayakların yere bassın Nihat Uçma!' dedi.


İkna kabiliyetim iyidir (Pislik yaparım yani). Gerekli alt yapıyı kurduk ve 2007 yılının Ağustos ayında stüdyo dışından yayına başladık. Üstelik, Temcit Pilavı'ndaki kurgumuzu da unutmamıştım ve fırsatını bulduğumuz ilk anda, Göbel Kaplıcaları'nın havuzunun içinden canlı yayın yaptık. Yayınlarımızı Tavşanlı ile de sınırlamadık. İstanbul, Bursa, Kütahya gibi şehirlerden de canlı yayın yaptık. Pazartesi, salı ve perşembe günleri tetikte olun. Her an sizin de karşınıza çıkabilirim.

 
       


web tasarım ege Bilgisayar